۳۱ فروردین ۱۳۹۸
فروردین ۳۱, ۱۳۹۸

متخصص دندان اطفال

فروردین ۳۱, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

متخصص دندان اطفال

زمانی که کودکی اولین دندان های شیریش شروع به رشد کرد، بهتر است والدین او را برای اولین ویزیت به نزد متخصص دندان اطفال ببرند تا معاینه شود و با بیان نکات مورد نیاز برای بهداشت دهان و دندان ، فرزندشان دارای لبخند و دندان زیبایی شود.( دندانپزشکی اطفال )

بهتر است بدانید وسعت خدمات ارائه شده در کلینیک هاى تخصصی دندانپزشکى کودکان توسط متخصص دندان اطفال بسیار گسترده می باشد و شامل مراحل جلوگیری و درمان بیماری های دهانی و دندانی ، ارتودنسی پیشگیری و غیره می باشد.

متخصص دندانپزشکی اطفال در معاینه دهان و دندانهاى کودک، بررسی کاملى از صورت و دهان و دندانهاى کودک انجام مى دهد. همچنین متخصص دندانپزشکى کودکان، به جنبه های رفتارى و شناختی کودک نیز مى پردازد.

دندانپزشک متخصص کودکان از همان ابتداى ورود کودک، رفتارهاى او را زیر نظر گرفته و با استفاده از آموزه های روانشناسی کودک، سعى در برقراری ارتباط با کودک مى کند. بعد از برقرارى ارتباط با کودک ، متخصص دندان اطفال، معاینه کاملى از دهان و دندانهاى کودک انجام مى دهد و در صورت وجود مشکل در فکین یا دندانهاى کودک، مشاوره کاملى را به والدین ارائه مى دهد.

در این مشاوره، متخصص دندانپزشکی کودکان نکات مورد نیاز والدین در رابطه با تغذیه و بهداشت دهان و دندان را در اختیار آنها مى گذارد.

متخصص دندان اطفال

از نظر یک متخصص دندان اطفال عوامل پوسیدگی دندان کودکان چیست؟

متخصص دندانپزشکى اطفال با بررسی وضعیت بهداشت و تغذیه کودک، مى تواند عوامل مسبب ایجاد پوسیدگى در کودک را شناسایی کند. پوسیدگى دندانهاى جلویی کودکان، که از آن به عنوان پوسیدگى شیشه شیر نیز یاد مى شود، از شایع ترین پوسیدگى دندان مودکان در سنین زیر سه سال مى باشد.

همانطور که از اسم آن مشخص است، علت این پوسیدگی در دندان کودکان، استفاده از شیر در طول شب مى باشد. بنابراین متخصص دندان اطفال به والدین توصیه مى کند تغذیه کودک با شیرتنها در طول روز باشد و از دادن شیر در طول شب به کودکان خوددارى کنند.

در بررسى علل پوسیدگى، متخصصین دندانپزشکی کودکان به این نتیجه رسیده اند که استفاده بیش از حد از مواد قندى در طول روز نیز می تواند باعث ایجاد پوسیدگى دندان در کودکان شود. از دیگر عواملی که متخصصین دندانپزشکى کودکان به آن اشاره مى کنند، عدم رعایت مناسب بهداشت در کودکان است.

متخصص دندانپزشکی اطفال در معاینات اولیه کودکان، سن شروع استفاده از مسواک و آموزش مسواک زدن کودکان را به آنها یاد داده و نکات مورد نیاز در زمینه چگونگى استفاده از خمیردندان کودک را به آنها یادآور می شود.
متخصص دندان اطفال خوب

با توجه به توضیحات داده شده ، مشخص مى شود که با مراجعه به بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان می توان بسیاری از شرایط دشوار رفتاری و مشکلات کودک را تشخیص داد و اقدام به درمان آن کرد.
متخصص دندان اطفال خوب ، با معاینه کودک، مشکلات را شناسایی کرده و با استفاده از دانشی که در زمینه برقراری ارتباط با کودک دارد، سعى مى کند درمانهاى دندانپزشکی کودک را در محیطی آرام بخش و شاد انجام دهد.
یک متخصص دندان اطفال معمولا از تکنیک های متنوعی برای هدایت رفتاری کودک و تشویق او برای رعایت بهداشت دهان و دندان استفاده می کند. متخصص دندان اطفال با استفاده از صحبت هاى داستان گونه، کودک را با وسایل دندانپزشکى آشنا مى کند و با توضیحات ساده ، کودک را با آنچه که قرار است در جلسات درمانى اتفاق بیفتد آشنا مى کند.
والدین باید بدانند ، متخصص دندانپزشکی کودکان با آموزش هایی که دیده است، توانایی کنترل کودک و آماده سازى کودک براى انجام درمانهاى دندانپزشکی را دارد. بنابراین والدین باید به متخصص دندانپزشکى اطفال اعتماد کرده و از دستورات او پیروی کنند تا دندانپزشک اطفال بتواند درمان کودک را مرحله به مرحله پیش ببرد.
گاهى متخصص دندانپزشکی کودکان از والدین میخواهد که اتاق را ترک نموده و اجازه دهند دندانپزشک اطفال بتواند با کودک ارتباط برقرار کنند، اما گاهى والدین با این تصمیم مخالفت مى کنند .
باید بدانیم براى برقراری ارتباط با کودک، بک رابطه ی دو طرفه بین کودک و متخصص دندان اطفال مورد نیاز است که والدین با حضور خود، حواس کودک را پرت نموده و از ایجاد ارتباط مناسب جلوگیری مى کنند.

متخصص دندان اطفال

متخصص دندان اطفال خوب در کرج

با توجه به اهمیت کار با کودکان و تخصصی شدن درمانهای دندانپزشکی کودکان، والدین باید به دنبال یافتن بهترین متخصص دندانپزشکى کودکان در کرج باشند.
با توجه به جمعیت زیاد شهر کرج، می توان به جرأت گفت که تعداد بسیار کمى متخصص دندانپزشکی کودکان در کرج مشغول مى باشند . بنابراین یافتن بهترین متخصص دندان پزشکى کودکان ممکن است براى بسیارى از والدین سخت باشد.
والدین برای انتخاب متخصص دندان اطفال خوب در کرج می توانند از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنند یا در گوگل بهترین دندانپزشک اطفال در کرج را جستجو نمایند تجربه مثبت قبلی دوستان و آشنایان از یک متخصص دندانپزشکى اطفال مى تواند والدین را برای بردن کودک خود به آن کلینیک تخصصی دندانپزشکی کودکان راغب کند.
والدین مى توانند تصاویر مطب یک متخصص دندانپزشکی کودکان را در اینترنت جستجو کنند و تا بتوانند امکانات موجود در مطب دندانپزشکى کودکان را ارزیابی کنند. والدین باید فرزند خود را برای ارتباط به مطب دکتر دندانپزشک اطفال ببرید و مطمئن شوید کودک تان از مطب خوشش آمده است. اجازه دهید متخصص دندانپزشک کودکان با فرزندتان صحبت کند و رضایت او را جلب کند.
بهتر است بگوییم در برخی مواقع نظر فرزند خود را در مورد متخصص دندان اطفال جویا شوید. گاهى کودکان با یک متخصص دندانپزشکی کودکان ارتباط مناسبی برقرار مى کنند اما با یک متخصص دندانپزشکى کودکان دیگر نمى توانند این ارتباط را برقرار کنند. بنابراین نظر کودکان در رابطه با دندانپزشک متخصص کودکان بسیار حائز اهمیت بوده و والدین نیز باید برای یافتن بهترین متخصص دندانپزشکى کودکان که بتواند با کودک آنها ارتباط برقرار کند، تلاش کنند.

کلینیک تخصصى دندانپزشکى کودکان

مطب یک متخصص دندانپزشک اطفال مجهز به ابزار و وسایل آرام کننده کودکان می باشد و یک متخصص دندانپزشکى اطفال خوب، می تواند به خوبی با کودکان و نوجوانان سالم و معلول جسمی و روانی برخورد کنند.

با بردن کودک به کلینیک تخصصى دندانپزشکی کودکان می توانید او را با محیط دندانپزشکی آشنا کنید و از ترس و اظطراب او بکاهید. درمانگاه هاى تخصصی دندانپزشکى کودکان دارای تصاویر و رنگ هاى کودکانه مى بلشد تا سبب ایجاد نشاط در کودکان شود و از استرس آنها بکاهد.

در کلینیک های تخصصی دندانپزشکی کودکان، محیطی براى بازى کودکان تعبیه شده تا کودکان با همسالان خود بازى نموده و برای یکدیگر ازتجربیات خوب دندانپزشکی صحبت کنند. اتاق درمان در کلینیک هاى تخصصى دندانپزشکى کودکان ، دور از محیط بازى کودکان می باشد تا کودکان صدای دستگاه هاى دندانپزشکى را نشنوند زیرا گاهى همین صداها سبب ایجاد اضطراب در کودکان مى شود.

در کلینیک تخصصی دندانپزشکی کودکان ، پس از انجام درمان به کودکان جایزه ای داده مى شود تا پاداشی برای رفتار خوب آنها در حین درمان باشد و آنها براى انجام درمان در جلسات بعدی انگیزه پیدا کنند.

متخصص دندانپزشکی کودکان معمولاً بدون اینکه قبل از درمان را شروع کند ، به کودک قول جایزه نمى دهد، زیرا در اینصورت دادن جایزه نقش رشوه پیدا مى کند و کودک اینطور تصور مى کند که به دلیل سختى کار قرار است جایزه اى به او داده شود تا درمان انجام شود.

بنابراین متخصص دندانپزشکى اطفال نیز به والدین توصیه مى کند قبل از انجام درمان هیچگونه جایزه ای به کودک داده نشود و تنها پس از درمان و در صورت داشتن رفتار خوب، به او پاداش داده شود.

متخصص دندان اطفال

کلینیک تخصصی دندانپزشکی کودکان در کرج

دکتر ماندانا حجازی متخصص دندانپزشکی کودکان در کلینیک تخصصی دندانپزشکی کودکان در کرج با آگاهی به علم روانشناسی کودکان اقدام به درمان آن ها می کند.

در این کلینیک تخصصی دندانپزشکی کودکان محیطی مناسب و بدون اضطراب برای کودک فراهم شده است. در مطب تخصصی دندانپزشکی کودکان دکتر حجازی، تمامی خدمات درمانى کودکان از جمله فیشورسیلانت ، فلوراید تراپی ، ترمیم ، عصب کشی دندان شیرى و….ارائه مى شود.

کودکان از ابتدای مراجعه زیر نظر تیم تخصصی ارتودنسی که شامل یک متخصص دندانپزشکی کودکان و متخصص ارتودنسی مى باشد، قرار مى گیرند تا در صورت نیاز درمانهاى ارتودنسى پیشگیرانه در سنین پائین انجام شود و از ایجاد اختلالات فکی و ناهنجاریهای بعدی جلوگیری شود.

تمامى مراحل ارتودنسی کودکان به دقت بررسی مى شود و تا سنین جوانی نیز تحت تظر قرار مى گیرند و در صورت نیاز ارتودنسی ثابت نیز در سنین بالاتر برای آنها انجام خواهد شد.