۰۳ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۳, ۱۳۹۹

لیفت سانترال لب

فروردین ۳, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب با هدف رفع افتادگی لب ، کاهش ارتفاع لب بالا ( فاصله بین قاعده بینی ولب بالا ) ، افزایش برجستگی لب و زیباتر شدن لبخند افراد از طریق ایجاد برش در اطراف نواحی لب و یا قاعده بینی انجام می گیرد .( متخصص گوش و حلق و بینی اصفهان )

این روش یکی از محبوب ترین ‌، کم عارضه ترین ‌و ماندگارترین تکنیک های زیباسازی لب است.

بسیاری از افراد تمایل به کاهش فاصله بین لب بالا و پایه بینی خود داشته و به شدت از بلند بودن این فاصله ناراحت هستند و همواره در هنگام لبخند زدن استرس زیبا نبودن لبخندهای خود را دارند.

اگر توجه کنید زمانی که لبخند می زنیم ، لب فوقانی به سمت بالا و پایین در حرکت بوده و بخشی از دندان ها را نشان می دهد ؛ حال در صورتی که فاصله لب فوقانی با بینی بیش از حد باشد ، لبخند اجازه دیده شدن مطلوب دندان ها را نمی دهد و بدین ترتیب زیبایی لبخند فرد تحت تاثیر قرار می گیرد.

لیفت سانترال لب چگونه انجام می شود ؟

برای انجام عمل لیفت سانترال لب ، پوست اضافی ناحیه فوقانی لب ( زیر بینی ) جهت کاهش طول عمودی آن برداشته می شود. عمل لیفت سانترال لب  با یکی از دو تکنیک ذیل انجام می شود :

در روش اول ، ابتدا برش هایی در امتداد ناحیه مرزی لب بالا ایجاد شده و قسمت کوچکی از پوست آن برداشته می شود ، بدین ترتیب لب بالا بالاتر رفته و کوتاه می شود.

در روش دوم برش در زیر بینی ، ایجاد می شود و مقداری از پوست ناحیه مورد نظر برداشته می شود.

بسیاری از بیماران نگران باقی ماندن جای اسکار های ناشی از این عمل می باشند ، اما در این باره باید گفت همواره تلاش می شود برش ها در میان خطوط طبیعی ایجاد شوند و تا حد ممکن ، قابل رؤیت نباشند ؛ ازطرفی به علت شبکه خونرسانی غنی در صورت ، بهبود زخم ها سریع و با کمترین ریسک عفونت اتفاق می افتد.

امروزه تکنیک دوم ( برش زیربینی ) ، طرفداران بیشتری دارد.

آیا نتیجه عمل لیفت سانترال لب دائمی است ؟

پرسش بسیاری از افراد که قصد انجام این عمل زیبایی صورت را دارند ، در این باره می باشد ، باید بگوییم که نتیجه لیفتینگ سانترال لب ، دائمی بوده و نیاز به عمل مجدد نیز ندارد.

مشاوره قبل از عمل :

نتیجه زیبایی لیفت سانترال لب ، با توجه به پارامترهای بسیاری متغیر می باشد ؛ به همین علت به افرادی که تصمیم به انجام این عمل زیبایی دارند ، توصیه می شود جهت اطمینان از سودمندی این عمل برای زیباترشدن شان ، به پزشک مراجعه نمایند.

دکتر پری سوداگر ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی و صورت تجربه و مهارت بالایی در این زمینه داشته و یکی از بهترین ها در این زمینه هستند.