۳۱ فروردین ۱۳۹۸
فروردین ۳۱, ۱۳۹۸

زندگی و ازدواج با فرد وابسته

فروردین ۳۱, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

زندگی و ازدواج با فرد وابسته

در زندگی مشترک زندگی با افراد وابسته، کار وحشتناکی است‎. حتما شما هم با افرادی مواجه شده اید که به طرف مقابل به شدت وابسته هستند که باعث ایجاد مشکل در روابطشان می شود. ازدواج در زندگی هر فرد تحولی بزرگ ایجاد می کند و سبب ایجاد تغییرات بیشماری در روح و روان آدمی می گردد.

این تغییرات، مهیج بودن آن و میل به داشتن شریک زندگی در زن و مرد انگیزه لازم برای یافتن جفت مناسب ایجاد می کند اما برخی از رفتارها سبب رسیدن افراد به خوشبختی می شود. در این بخش از نمناک درباره رفتاری به نام وابستگی در افراد صحبت خواهیم کرد که مخرب زندگی مشترک است و به شما می گوییم که شخصیت افراد وابسته چگونه است و چرا نباید با این افراد ازدواج کرد؟
افراد وابسته چه شخصیتی دارند ؟

یکی از رفتارهایی که دربرخی از افراد وجود دارد و زندگی مشترک را دچار مشکل می کند وابستگی است . افراد وابسته به دیگران اجازه می دهند بر رفتار و احساساتشان اثر بگذارند و آنها را تحت کنترل خود در آورند.

افراد وابسته هر کاری انجام می دهند که مورد توجه فرد مقابل خود قرار گیرند و این توجه را نوعی پاداش فرض می کنند و سعی می کنند برای پیدا کردن احساس خوب نیازهای فرد مقابل خودشان را برطرف کنند.

گاهی شدت وابستگی در زندگی فردی و اجتماعی این افراد بسیار اثر گذار است و حتی به روابط شان لطمه میزند. در زندگی مشترک و عاشقانه باید این وابستگی دو طرفه باشد تا زندگی آنها حرکت رو به جلو داشته باشد . اگر در زندگی مشترک دو فرد نحوی رفتار نمایند که به یک شکل انسانی یا یک ساختار شخصیتی واحد رسیده اند، بدین معنی است که به هم وابسته شده اند.

بی تو می میرم!

شخصیت های وابسته می پندارند که اگر طرف مقابل آنها نباشد نمی توانند زندگی کنند و از پس انجام کارها و اموراتشان برآیند و یا در برابر سختی های زندگی خودی نشان دهند. این افراد همیشه این جمله را که «اگر او نباشد من می میرم!» یا «بدون تو من هیچم!» با خود تکرار می کنند.

زندگی با افراد وابسته بسیار سخت و مشکل است و شاید این وابستگی در روزهای ابتدایی زندگی برای شما جذاب باشد اما در طی زندگی مشترک برایتان آزاردهنده خواهد شد بنابراین لازم است از وابستگی ها دوری کنید.
شخصیت افراد وابسته در زندگی مشترک

قدرت انتخاب و تصمیم گیری ندارند

افراد به علت الگوهای تربیتی خانواده ای که درآن بزرگ شده اند رفتار متفاوتی از خود بروز می دهند . چنانچه در بخش سبک زندگی نمناک میخوانید فردی که والدینش در زندگی برای او تصمیم می گیرند اختلال شخصیتی ندارد اما این فرد شخصیت وابسته ای دارد که نظری از خود برای انتخاب چیزهای کوچک مانند غذا ، رنگ و مدل لباس و… تا چیزهای بزرگ مانند انتخاب همسر ندارد و منتظر تصمیم گیری والدین خود می ماند حتی بعد از ازدواج نیز والدین در زندگی این فرد به راحتی دخالت و برای او تصمیم گیری می کنند.

از تنهایی و رها شدن می ترسند

این افراد در زندگی ناگهان با فردی قطع رابطه می کنند وفردی را جایگزین فرد قبلی می نمایند و به او وابسته می شوند زیرا آنها به شدت از تنهایی و رها شدن به حال خود می هراسند. اگر چنین فردی در زندگی شما وجود دارد باید بدانید او همیشه پشت تصمیم گیری شما پنهان می شود و تصمیم گیری را به شما محول می کند.

به دنبال جلب توجه دیگرانند

این افراد برای جلب توجه دیگران کارهای آنها را حتی کارهایی که از آن گریزانند را انجام می دهند تا حمایت و محبت فرد مورد نظر خود را به دست آورند.
آشنایی و ازدواج با فرد وابسته

همیشه در حال تصاحب دل دیگرانند

آنها همیشه برای تصاحب، کنترل و در تله انداختن فرد مورد نظر خود نقشه می کشند.

نمی توانند با نظر دیگران مخالفت کنند

افراد وابسته به علت اینکه از کاهش مقبولیت و قطع حمایت فرد مورد نظر خود می ترسند ، نمی توانند با نظر آنها مخالفت کنند.

از پس انجام کارهای خود بر نمی آیند

این افراد نمی توانند برنامه ها و کارهای خود را به تنهایی انجام دهند.

مسئولیت پذیر نیستند

افراد وابسته مسئولیت زندگی خود را بر گردن فرد مورد نظرشان می اندازند.