۳۱ فروردین ۱۳۹۸
فروردین ۳۱, ۱۳۹۸

جشنواره جالب راهب ها در کشور تایلند

فروردین ۳۱, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

جشنواره جالب راهب ها در کشور تایلند

کشور تایلند دارای تعداد زیادی پیروان دین بودا هست، راهب ها مذهبی های دین بودا میباشند که برای انها جشنواره برگزار می‌شود.در این جشنواره ها سعی می نمایند به جشن و پایکوبی بپردازند و گل و میوه های زیادی در جشنوارها وجود دارد کشور تایلند یکی از کشورهای میباشد که جشنواره ها و فستیوال های جالبی برگزار می‌شود

و سعی می نمایند برای جذب توریست از این مراسم ها بهره گیری کنند این جشنواره سه روزه که در بین مردم شان در جنوب شرقی آسیا برگزار می‌شود مراسمی برای پسرانی هست که تازه میخواهند راهب شوند. در این جشن پسران بین ۷ تا ۱۴ سال با اعضای خانواده خود در اطراف شهر رژه می‌روند و سپس قسم مقدس را خورده و عنوان راهبان تازه کار را دریافت میکنند.

چنین جشنواره ای در میانمار هم برگزار میشود. در این دوره سه روزه پسران از یکسری آداب و رسوم گوناگون که انها را برای زندگی جدیدشان بعنوان راهب آماده می‌کند، عبور می‌کنند. به پسران لباسهای خوشگل و مزینی همراه با آرایش غلیظ پوشانده میشود تا برای نخستین بار در معرض عموم از پدر و مادر خود برای هر اشتباهی

که در زندگیشان مرتکب شده اند عذرخواهی کنند. ریشه این سنت در تاریخ مشخص نیست و آنها به این شکل لباس پوشانده می‌شوند تا نشان دهنده شاهزاده سیذارتا یا بودا باشند. سپس هر پسر روی شانه یکی از اعضای خانواده اش حمل میشود و تا گذشته از رسیدن به معبد یا خانه مجاز نیست که پاهای او زمین را لمس کند.

این به این دلیل هست که آنها به چشم شاهزاده دیده می‌شوند و بر همین زمینه نیز با آنها رفتار میشود. در طول حرکت پسران با موسیقی سنتی مردم شان همراهی می‌شوند و حتی بستگان مسن تر چترهای زیبایی روی سر آنها میگیرند تا از تابش آفتاب در امان باشند. وقتی آنها در شهر حرکت می‌کند، مردم در مسیر با غذا و نوشیدنی از مردمی که در مراسم رژه میباشند پذیرایی میکنند.

در روز آخر جشنواره، پسران پس از سه روز زندگی سلطنتی به واقعیت برگردانده میشوند و از یک راهب اجازه می‌گیرند که یک راهب تازه کار شوند. سپس لباسهای پولک دوزی و مزین را در آورده، آرایش را پاک کرده و آن را با لباسهای فروتنانه راهبان جایگزین میکنند.