۲۹ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۹, ۱۳۹۸

جراحی زیبایی گوش

اسفند ۲۹, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش که در اصطلاح پزشکی با نام اتوپلاستی شهرت دارد به منظور رفع ناهنجاری ها و عدم تقارن سایز ، شکل ، فرم ، جایگاه و در کل مشکلات ظاهری گوش می باشد. بسیاری از افرادی که دارای ایراد ظاهری در گوش های خود می باشند به دلیل داشتن حس خجالت زدگی و ترس تمسخر شدن ، از حضور در بین عموم پرهیز کرده و در مواردی گوشه گیر می شوند. جراحی زیبایی گوش راه کاری مطمئن به منظور رفع مشکلات این اشخاص بوده و آن ها با انجام عمل اتوپلاستی نزد بهترین جراح گوش می توانند اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازگردانند. ( جراحی گوش مشهد )

ناهنجاری های ظاهری گوش
ایرادات گوش ممکن است به صورت مادرزادی یا به دلیل ضربه و تصادف به وجود آمده باشد. در زیر برخی از مشکلات متداول گوش در بین افراد را نام می بریم. این ناهنجاری ها ممکن است بر روی یک یا هر دو گوش وجود داشته باشد که با جراحی اتوپلاستی قابل اصلاح است.

گوش برجسته : افرادی که دارای گوش های برجسته می باشند فاصله گوش تا سر آن ها از حد معمول بیشتر بوده و موجب رنجش آن ها می گردد.
گوش بزرگ : کسانی هستند که گوش های بزرگی نسبت به سر خود دارند.
گوش های نامتقارن : عدم تقارن در سایز یا شکل یا حتی جای گوش بر روی سر شخص را می توان به کمک جراحی اتوپلاستی تصحیح نمود.
گوش گل کلمی : جراحی گوش شکسته برای افرادی که گوش آن ها در اثر سایش یا ضربه اصطلاحا شکسته شده و به شکل گل کلم درآمده است ، انجام میگیرد. این عارضه اغلب در ورزشکاران بخصوص کشتی گیرها و بوکسورها به وجود می آید.
گوش میکروتیا : اشخاصی که به طور مادرزاد دارای گوش هایی با لاله بسیار کوچک هستند می توانند از طریق جراحی گوش میکروتیا به رفع معضل موجود بپردازند.
پاره شدن گوش : پاره شدن گوش می تواند به دلیل تصادف ، کشیده شدن گوشواره از گوش و غیره اتفاق بیفتد. در چنین شرایطی می توان توسط عمل جراحی زیبایی گوش مشکل را برطرف نمود.
کاندیدای مناسب جراحی گوش
جراحی اتوپلاستی در هر دو گروه سنی بزرگسال و کودکان امکان پذیر می باشد. در ادامه افرادی که به منظور عمل اتوپلاستی مناسب می باشند را تشریح می کنیم:

کسانی که دارای هریک از عارضه های بیان شده در فوق بوده و دچار مشکل یا از بین رفتن اتکا به نفس خود شده اند.
افرادی که از نظر فیزیکی و روحی در سلامتی کامل هستند و بیماری خاصی ندارند.
اشخاصی که روند رشد گوش در آن ها کامل شده است. ( معمولا این اتفاق تا سن ۵ الی ۶ سالگی می افتد. )
هزینه عمل زیبایی گوش
برای اطلاع از هزینه عمل زیبایی گوش برجسته ، گل کلمی ، میکروتیا و غیره باید حتما به مطب جراح گوش و حلق و بینی مراجعه نموده و پس از انجام معاینات و جلسه مشاوره از هزینه عمل اتوپلاستی مطلع گردید.