۲۸ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۸, ۱۳۹۸

بهترین شامپو برای موهای خشک

اسفند ۲۸, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

بهترین شامپو برای موهای خشک

اگر شما از جمله کسانی هستید که از موهای خشک و آسیب دیده رنج می برید، احتمالا تا به حال حس کرده اید که بازگرداندن رطوبت به مو و لطیف شدن مجدد آنها ، ممکن است کاری غیر ممکن باشد. ولی همیشه به همین منوال نبوده و برای بازگرداندن رطوبت کافی به موهایتان، راهکارهایی وجود دارد.


مو یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در زیبایی اشخاص است؛ به همین خاطر هم باید اهمیت و وسواس بیش تری در انتخاب شامپوی مناسب به خرج داد. در فصل گرما، حمام و استفاده ی روزانه از مواد بهداشتی به امری اجتناب ناپذیر تبدیل می شود؛ به همین خاطر باید در انتخاب وسایل شستشوی مناسب توجه بیش تری نشان داد و از شوینده هایی استفاده کرد که در اثر استفاده ی مکرر سبب خشکی پوست سر نشوند.

در قدیم از صابون برای شستشوی مو هم استفاده میشد ولی به دلیل قوی بودن آن و توصیه متخصصان پوست و مو که اعلام میکنند هر شخصی از شامپوی مناسب با جنس موی خود استفاده کند، شامپو های گوناگون با خواص و برای انواع موها تولید شدند که به علت فرمولاسیون های خاص تأثیر زیادی در رفع نیاز و یا مشکل های احتمالی مو های یک فرد دارند.

روش استفاده از شامپو ها در بیش تر مواقع مثل هم است ولی شامپو هایی هم هستند که به علت قوی تر بودن فرمولاسیون شان تنها ویژه آقایان هستند و یا شامپو هایی که درگروه محصولات مخصوص مو های رنگ و دکلره شده ی خانم‌ها قرار می گیرند. اگر یک فرد از شامپوی موی مخصوص خود استفاده کند میتواند موهایی سالم و بدون نیاز به نگهداری های خاص داشته باشد.

به دلایل بسیاری امکان دارد موها خشک و بدحالت شوند. امکان دارد شما به علت ژنتیک موهایی زبر و خشن داشته باشید و امکان دارد موهای معمولی و حتی چرب شما با بالا رفتن سنتان به وضعیت خشک تغییر حالت دهد. شاید باورتان نشود، ولی بسیاری از شامپوهایی که استفاده می کنید هم باعث میشود که پوست سر و موهای شما تغییر حالت دهد و خشکی و ناهنجاری مو را برای شما پدید آورد.

بهترین شامپو برای موهای خشک , شامپو برای موهای خشک , بهترین شامپو برای موهای خشک و وز
شامپو برای موهای خشک و اسیب دیده

موهای آسیب دیده و در عین حال خشک و بدحالت به سرعت به خارش دچار میشوند و هر محصول آرایشی و بهداشتی میتواند موهای شما را روز به روز حساس تر کند و آن را با مشکلاتی مثل ریزش روبرو کند.

پوست سر خشک ممکن است در نتیجه استفاده از شامپو های بسیار خشک ایجاد شود. پوست سر یک لایه روغن را تولید میکند ، مثل آنچه که توسط پوست در دیگر نقاط بدن به وجود می آید .

پوسته پوسته شدن یا استفاده از شامپوهایی که روغن های محافظ را از بین می برد ممکن است پوست خشک را به وجود آورد و ممکن است پوست روی سر، پوسته پوسته شود.

با استفاده از یک شامپو مرطوب کننده و مناسب موهای خشک،هر بار که موهای خود را شست و شو می دهید خشکی پوست سر را کاهش میدهد .

مراقبت از موهای خشک

با رنگ کردن مو و استفاده از مواد تشکیل دهنده آن، رطوبت موجود در مو کاهش پیدا می کند. با افزایش سن هم موها شکننده می شود. به همین دلیل هم موها خشک شده و شکننده می شود. ولی چطور باید از مو های خشک و شکننده نگهداری کنیم؟ دراین مقاله به نقل از مجله سلامت، ۹ راه حل برای حفظ سلامت مو های خشک و شکننده را بررسی خواهیم کرد.

مواد مناسبی انتخاب کنید

مو های خشک و شکننده اغلب آزاردهنده هستند بنابر این انتخاب یک ماده مناسب میتواند به رطوبت رسانی مو کمک کند. شما باید از محصولاتی استفاده کنید که از موادی هم چون شی باتر، روغن زیتون، روغن آرگان یا روغن نارگیل تشکیل شده اند.

از مصرف موادی که موهای خشک را خشک تر میکند پرهیز کنید

دو ماده ای که باید از مصرف آن پرهیز کنید حاوی سیلیکون و الکل است. سیلیکون می تواند مانعی بر روی مو به وجود آورد که اساساً رشته های مو را خفه می کند و به مو های شما اجازه جذب رطوبت را نمی دهد. الکل هم می تواند رطوبت موجود در مو رابه طور کلی از بین ببرد. همچنین باید به دنبال شامپوهایی باشید که عاری از سولفات هستند.

بهترین شامپو برای موهای خشک , شامپو برای موهای خشک , بهترین شامپو برای موهای خشک و وز
استفاده از شامپو برای موهای خشک

موهای خود را کم تر بشویید.

سعی کنید از شست و شوی روزانه موها جلوگیری نمایید. اگر دوست دارید مو های خوب و مرطوبی داشته باشید اینکار را یک روز در بین انجام دهید.

از شامپوهای خود بصورت استراتژیک استفاده کنید

زمانی که مو های خودرا با شامپو شست و شو می دهید، تنها ریشه مو را بشویید. تمامی چربی های موجود دراین ناحیه جمع میشوند . در مورد استفاده از نرم کننده مو این قضیه برعکس می شود. یعنی به جای شستن پوست سر با نرم کننده باید انتهای مو رابا آن بشویید. سعی کنید از تماس نرم کننده با پوست سر پیشگیری کنید.

سعی کنید از ماسک موی مناسب استفاده کنید

اگر مو های خشکی دارید و از این موضوع رنج می برید، سعی کنید از ماسک مو مناسب برای ایجاد رطوبت استفاده نمایید. یک ماسک مناسب تهیه کنید، آن را روی مو های خود اعمال نمایید و بعد با یک شانه ماسک رابه همه ی جای مو برسانید. اجازه دهید به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی مو باقی بماند و بعد بشویید.

از ابزارهای داغ و نور خورشید دوری کنید

استفاده از ابزارهای داغ و قرار گرفتن در دسترس نور خورشید می تواند سبب خشک شدن مو شود. زمانیکه بیرون هستید حتماً مو های خودرا بپوشانید. پیش از به کار بردن ابزارهای داغ، از اسپری های مخصوصی استفاده کنید که موی شما را از اسیب حرارت حفظ می کند. همچنین پیش از به کار بردن مو صاف کن یا دیگر ابزارها، مطمئن شوید که موهایتان کاملاً خشک شده است.

به هنگام استفاده از ابزارهای داغ، بین موها حرکت کنید

زمانی که از ابزارهای داغ بر روی مو های خود استفاده می کنید، سعی کنید به مدت طولانی بر روی یک رشته از مو تمرکز نکنید. اینکار سبب خشک شدن مو های شما خواهد شد. تنها چند دقیقه کافیست. هر چه قدر زمان استفاده از این ابزارها بیش تر باشد، امکان وارد شدن اسیب به موها بیش تر خواهد شد.

قبل از رنگ کردن مو، از آن مراقبت کنید

مواد شیمیایی می تواند به مو های شما اسیب زیادی وارد کند. همیشه سعی کنید از مواد نرم کننده استفاده نمایید. زمانیکه مو های شما رنگ شد، کوتیکول ها باز میشود و همین امر میتواند سبب ایجاد اسیب به مو گردد. زمانیکه از مواد نرم کننده استفاده می کنید، این کوتیکول ها بلافاصله با مرطوب کننده پر می شود. پس از رنگ کردن مو هم از مواد مرطوب کننده استفاده کنید.