۰۹ فروردین ۱۳۹۹
فروردین ۹, ۱۳۹۹

اقدامات قبل از جراحی بینی

فروردین ۹, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : جراحی زیبایی بینی جزو پیچیده ترین اعمال جراحی است که انجام آن می بایست انحصارا توسط جراحان متخصص پلاستیک یا جراحان گوش و حلق و بینی ، صورت پذیرد تا به این ترتیب علاوه بر حفظ عملکرد ساختاری بینی ، اصلاحات مورد نیاز بر روی بینی به بهترین نحو ممکن ، اعمال شده و حصول نتایج ایده آل از انجام این جراحی امکان پذیر گردد. ( دکتر سید مهدی موسوی زاده )

از این رو انتخاب جراح بینی از مهم ترین مواردی است که قبل از اقدام به انجام جراحی بینی باید مد نظر قرار گیرد ، زیرا با توجه به مطالب فوق می توان اذعان داشت که دستیابی به نتیجه قابل قبول از جراحی بینی در گرو انتخاب بهترین جراح بینی می باشد.

از آن جا که جراحی بینی جزو جراحی های فوریتی نیست ، قاعدتا فرد زمان کافی جهت تحقیق در رابطه با انتخاب جراح بینی ماهر و مجرب را دارد و هرگز نباید برای انتخاب جراح ، عجولانه تصمیم بگیرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

پس از حصول اطمینان از انتخاب جراح ، افراد می بایست اقدامات قبل از جراحی بینی را مورد توجه قرار دهند ، چرا که رعایت صحیح و اصولی این اقدامات در موفقیت آمیز بودن نتایج عمل ؛ تاثیر بسزایی دارد.

لازم به ذکر است که اقدامات قبل از جراحی بینی ، توسط جراح معالج شما و در جلسه مشاوره برای تان بازگو خواهد شد.
نکات و اقدامات قبل از جراحی بینی

جراح بینی برای متقاضی عمل ، یکسری آزمایشات خاص را درخواست می کند که انجام آن ضروری است و نتیجه عمل نیز نهایتا باید در اختیار جراح گذاشته شود.
از آن جا که در صورت بارداری ، عمل جراحی بینی به هیچ عنوان مجاز نمی باشد ؛ برای خانم ها علاوه بر آزمایش های معمول جراحی بینی ، تست حاملگی نیز درخواست می گردد.
سوابق ابتلا به بیماری های خاص ، سوابق مصارف دارویی و حساسیت های دارویی نیز حتما می بایست قبل از عمل بینی به جراح معالج ، گزارش داده شود.
باید توجه داشت که در صورت سرماخوردگی ، انجام جراحی بینی تا زمان بهبودی کامل به تعویق خواهد افتاد.
در مورد مصرف سیگار ، دخانیات و مشروبات الکلی ؛ باید متذکر شد که این موارد منجر به کاهش اکسیژن موجود در خون می شوند و از این رو باید از دو هفته قبل از عمل ، نسبت به ترک آن ها اقدام نمود.
مصرف داروهایی که در انعقاد خون اختلال ایجاد می کنند ، از قبیل بروفن و آسپرین می بایست به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی به طور کامل متوقف گردند.
ناشتا بودن در روز عمل از ملزومات مهم جراحی بینی است ، زیرا پر بودن معده می تواند منجر به بازگشت محتوای معده به مجاری هوایی شده و فرد را در معرض خطرات جدی قرار دهد ؛ لذا به متقاضیان این جراحی توصیه می شود که شب قبل از عمل یک غذای سبک بخورند و از ۸ ساعت قبل از زمان شروع عمل نیز به هیچ عنوان چیزی نخورند و ننوشند.
حضور در مرکز جراحی به اتفاق یک نفر همراه و از نیم ساعت قبل از عمل ، ضروری می باشد.
توجه داشته باشید که به دلیل محدودیتی که تا ۷ روز بعد از عمل بینی در مورد مسئله استحمام وجود دارد ، توصیه می شود که شب قبل از جراحی بینی ؛ استحمام نمایید.
خانم ها از داشتن لاک ناخن و آرایش در روز عمل بینی باید خودداری نمایند.
آقایان نیز باید با کمترین میزان ریش و سبیل به مرکز جراحی رجوع نمایند.
پوشیدن لباس گشاد دکمه دار در روز جراحی بینی بسیار قابل اهمیت است ، زیرا پس از عمل و در هنگام تعویض لباس ، مانع ایجاد فشار بر روی بینی می شود.